Фелпс: Страдах от депресия, не исках да живея
Майкъл Фелпс бе говорител на Кенеди Форум в Чикаго тази седмица, като той сподели опита си с психическите заболявания. Олимпиецът разкри, че в живота си се е борил с тревожност и депресия, като след Олимпийските игри през 2012-та е обмислял да сложи край на живота си. 23-кратният златен медалист подкрепи всички страдащи да потърсят помощ подобно на него:
"След всички олимпийски игри аз мисля, че изпадах в тежка форма на депресия. Аз не исках да бъда в спорта вече. Не исках да съм жив. В тези моменти обмисляш самоубийство.
"Ние би следвало да сме тези големи, мачо, физически силни човешки същества, но това не е слабост. Ние търсим и предлагаме помощ."
- Сензации във Вашингтон: Де Минор и Шелтън отпаднаха, Пегула и Осака продължават
- Тери Розиър поиска да отпаднат две от обвиненията срещу него по делото за спортни залози
- Треньорът на Тайсън Фюри обясни защо той никога няма да изглежда като Антъни Джошуа
- Джейк Пол предизвика Нейт Диас за първия си ММА мач след мегасделката между MVP и PFL
- Усман Нурмагомедов защити титлата си в PFL с технически нокаут
- Люис Хамилтън: Болидите от 2026 година са по-лесни за управление
- Каспер Рууд допълни състава на Европа за „Лейвър къп“ в Лондон
- Ред Бул предлага на Макс Ферстапен нов дългосрочен договор
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]