Челси открадна трите точки от Динамо Киев, Порто също с успех

F.

Челси победи Динамо Киев с 2:1 като домакин в среща от група G на турнира Шампионска лига. Лондончани поведоха в 34-ата минута с автогол на Драгович. Той се хвърли и засече топката в собствената си врата, след центриране на Вилиан, правейки безпомощен 40-годишния ветеран Олександър Шовковский.

Самият играч на гостите възстанови равенството в 78-ата минута, с удар от точката на дузпата, който попадна в опразнената врата - 1:1. Трябва да се отбележи, че след почивката в игра се появи бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораес, който определено раздвижи играта на своя тим и дори бе близо до гол. Все пак съставът на Жозе Моуриньо стигна до успеха в 83-ата минута, когато точен бе Вилиан. Той изпълни перфектно пряк свободен удар в 83-та минута и не остави шансове на Шовковский, оформяйки крайния резултат.

В другия мач от групата Порто победи Макаби (Тел Авив) с 3:1. Порто е лидер в класирането с 10 точки, на 3 от Челси. С 5 точки трети е Динамо, а без точка на последното място е Макаби.