Реал открадна трите точки от ПСЖ, Шахтьор разгроми Малмьо (видео)

F.

Реал Мадрид се наложи над Пари Сен Жермен с минималното 1:0 в дербито от Група А на Шампионската лига. Преди две седмици съперниците направиха нулево равенство на "Парк де Пренс", но днес "белите" взеха трите точки и заемат еднолично първото място с актив от 10 пункта. Французите остават втори със 7 точки.

Единственото попадение падна в 35-ата минута. Тогава Начо не остави топката да излезе в корнер, след като Тиаго Силва блокира удар на Кроос, и в опита си да центрира успя да изненада неподготвения Трап - 1:0. Иначе през първата част се стигна до две тежки контузии. Първо Марко Верати получи травма в левия глезен и бе заменен от Адриен Рабио в 13-ата минута. В 33-та минута Марсело също получи травма и трябваше да бъде заменен. На терена се появи Начо, който само две минути по-късно откри резултата.

В другата среща от групата Шахтьор Донецк победи Малмьо с впечатляващото 4:0. Александър Гладкий откри резултата след половин час игра, а останалите попадения паднаха след почивката. В 48-ата минута Дарио Сърна бе точен от дузпа, а Едуардо в 55-ата и Алекс Тешейра в 73-ата оформиха крайния резултат. В самия край на мача гостите останаха и с човек по-малко, след като Кари Арнасон получи втори жълт картон и напусна игра малко по-рано от предвиденото.