Гуардиола: Сити има шансове да се класира за плейофите
Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Хосеп Гуардиола сподели мнението си а срещата с Манчестър Сити от петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига, в която баварците претърпяха поражение с 3:2.
"Въпреки загубата, аз много се гордея с отбора си. Независимо, че бяхме с човек по-малко през по-голяма част от времето, ние продължавахме да доминираме и да показваме агресивен футбол. Но такива неща в Шампионска лига се случват. Може би мачът ще стане за нас един добър урок. Хубаво е, че това бе среща от груповата фаза - ако това се бе случило в плейофите, ние щяхме да отпаднем от турнира. Доминирахме, но допуснахме две грешки и поради това загубихме. Разстроен съм заради играчите, те не заслужаваха това. Разбира се, искам да поздравя Сити, те имат шанс да се класират за плейофите. А ние пък ще се опитаме да победим ЦСКА Москва. През сегашния сезон играем по-добрите от предишния, защото прекарахме повече време заедно. През миналата година имаше кратки отрязъци, когато играхме добре, но това не се случваше винаги. Сега вече се познаваме по-добре", заяви Гуардиола.
- Арбелоа: Реал Мадрид запазва шансовете си въпреки загубата от Байерн
- Компани: Победата на „Бернабеу“ е само първата стъпка
- Кейн се завърна с гол и асистенция, Байерн шокира Реал на „Бернабеу“
- Реал Мадрид - Байерн: Домакините ще си осигурят малка преднина
- Кейн се завърна в тренировки преди сблъсъка с Реал
- Гнабри: Мачовете с Реал са класика и всички говорят за тях
- Нойер може да продължи кариерата си в Англия
- Кимих: Кейн би играл дори в инвалидна количка срещу Реал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]