Атлетико на финал след обрат над Челси (видео)
Челси загуби у дома от Атлетико Мадрид с 1:3 в полуфиналната среща-реванш от Шампионската лига на "Стамфорд Бридж". Така "дюшекчиите" се класират на финала в Лисабон, където ще видим мадридско дерби между Реал и Атлетико.
Срещата започна добре за Челси, които откриха резултата чрез Фернандо Торес, който бе точен в 36-ата минута след асистенция на Сесар Аспиликуета. Две минути преди края на полувремето Атлетико изравни чрез Адриан Лопес. Хуанфран върна излизащата в аут топка към Адриан Лопес, който пробва удар между трима бранители на Челси и вкара за 1:1.
В 59-ата минута гостите направиха обрата пълен, след като Диего Коща се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него извършено от Самуел Ето'о. Потърпевшият бе точен за 2:1. В 72-ата минута Арда Туран оформи крайния резултат.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Енцо Фернандес: Мондиал 2026 е по-конкурентен от този в Катар
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
- Моуриньо настоява Реал да привлече Енцо Фернандес
- Как трансферът на Кукурея в Реал Мадрид се ускори за по-малко от 24 часа
- Разкриха защо Кукурея е напуснал Челси за Реал Мадрид
А Моуриньо навярно сам си знае причината поради която ползва пистови автомобили в оффроуд преходи из кал и блата.
Ако преди 1 месец да речем, някой ми беше казал, че ще се стигне до испански финал, щях да му предложа да иде на лекар, но сега май аз трябва да ходя, заради безумието на Гуардиола и Моу.
Всъщност, на мен ми е почти все едно, защото най-вероятно ще пропусна финалния мач.
Весели празници на всички!
За първи път отбори от един град на финал :bravo: Мисля, че ще е много интересен и няма да има "автобуси"...