Сър Алекс: Заради мач като този съм още в играта
Сър Алекс заяви, че мачове като този с Реал Мадрид тази вечер са причината той да не може да напусне играта. 71-годишния специалист, който повече от четвърт век е начело на Юнайтед продължава да бъде все така обзет от ентусиазъм и да праши от енергия, преживявайки и най-малките неща, които се случват по време на срещите. Това вероятно е една от причините Жозе Моуриньо да отхвърли шансовете, че в скоро време ще оглави отбора от „Олд Трафорд".
„Хората ме питат защо не се отказвам след толкова много години в спорта, но как някой, който има и една унция страст за футбола в душата си, доброволно да обърне гръб на събития като предстоящото тази нощ?", заяви Сър Алекс за United Preview.
"Всичко е заради нощи като тази - „Олд Трафорд" е пълен до краен предел, прожекторите осветяват терена и два от най-великите и романтични клубове, за да се изправят един срещу друг в битка. Юнайтед и Реал са неизлечимо записани в историята на футбола, с толкова много велики играчи на голяма сцена през годините", коментира шотландецът.
„Иска ми се да мисля, че пионери като Сър Мат Бъзби и Сантяго Бернабеу, който е дал името на стадиона на Реал, ще се усмихват от горе и ще бъдат не по-малко развълнувани от всички нас, от перспективата за един драматичен футболен спектакъл с участието на най-добрите играчи на своето време", каза още Сър Алекс.
- Манчестър Юнайтед набеляза талант на Расинг като алтернатива на Люис Хол
- Барселона се сбогува с Рашфорд
- Манчестър Юнайтед набеляза голмайстора на Брентфорд, но трансферът изглежда труден
- Санчо получи шанс да възобнови кариерата си извън Европа след напускането на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед постави цена от 42 милиона паунда на Маркус Рашфорд
- Бенямин Шешко ще бъде готов за началото на сезона в Манчестър Юнайтед
- Трой Дийни не вярва, че Манчестър Юнайтед ще завърши в топ 4
- Манчестър Юнайтед договори личните условия с Ману Коне, Рома не отстъпва за цената
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]