Анчелоти: Победихме не защото Динамо е слаб, а защото играхме добре
Старши-треньорът на Пари Сен Жермен Карло Анчелоти сподели впечатленията си от срещата от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига с Динамо Киев. Както е известно, френският гранд превъзхождаше изцяло своя противник и постигна заслужена победа с 4:1.
„Щастлив съм, защото мисля, че първият мач никога не е лесен. Ние добре се подготвихме за този мач, отделихме голямо внимание на тактиката, а всички футболисти играха много силно и изпълниха указанията ми. През първата половина показахме по-голямо темпо и демонстрирахме качествен футбол. Нападателите играха отлично. Успяхме да създадем необходимата дълбочина в атака. Като цяло, получи се много добър мач", заяви Анчелоти за официалният сайт на УЕФА.
„Динамо не е най-добрият отбор в Европа, но това е силен съперник и с големи традиции. Ако сме победили не е защото противникът е слаб, а защото ние играхме добре. Сега очакваме Порто, отбор от много висока класа. Но най-важното е, че постигнахме победа в първия си мач", каза още италианецът.
- И без Салах - Ливърпул удари Интер
- Неочакван герой поведе Барселона към победа, Атлетико също с успех
- Монако постигна целта си срещу Галатасарай, Марсилия с обрат в Белгия
- Аталанта обърна Челси, Тотнъм с класика срещу Славия Прага
- Байерн с обрат срещу Спортинг Лисабон
- Олимпиакос се поздрави с първа победа в ШЛ
- Неуверен Монако ще се препъне срещу Галатасарай
- Барса ще смачка Айнтрахт при завръщането на ШЛ на „Камп Ноу“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]