Артета: За да победим ПСЖ, трябва да покажем най-добрата версия на себе си
Мениджърът на Арсенал Микел Артета коментира предстоящия финал на Шампионска лига срещу Пари Сен Жермен, който ще се проведе на 30 май в Будапеща.
"Мачовете от миналия сезон? Мисля, че и двата отбора се промениха. Това бяха три много различни двубоя и три напълно различни момента.
Тактически ще бъде сблъсък между два отбора. Ще се срещнат два състава с изключителни качества по отношение на организацията, адаптивността и интензивността. Но ще има и индивидуални моменти, а ако следите Шампионската лига, знаете колко често именно те решават изхода на срещите. Затова сме наясно, че за да спечелим, трябва да бъдем най-добрата версия на себе си.
Това е огромно събитие. Огромна привилегия. Още с достигането до финала виждаш ефекта – реакциите на хората, желанието им да бъдат част от този мач, очакванията и напрежението. Това е най-специалният турнир в клубния футбол. Няма никакво съмнение в това. Искам да се насладя на деня и, разбира се, да спечелим“, заяви Артета пред официалния сайт на УЕФА.
За Арсенал това е възможност да спечели първата Шампионска лига в историята си, докато Пари Сен Жермен ще се опита да защити европейската си титла.
- Луис Енрике: Всеки път, когато видя Артета, той носи позитивна енергия
- Френският вътрешен министър предупреди за възможни безредици около финала на ШЛ
- Барселона следи защитник на Арсенал
- Крьонке призна за новия договор на Микел Артета
- Венгер: Арсенал заслужава да спечели Шампионска лига
- Арсенал иска до 20 милиона паунда за Габриел Жезуш
- Девет английски отбора ще играят в Европа през следващия сезон
- Невил: Спечелването на Шампионска лига е следващата логична стъпка за Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]