Луис Енрике: Искаме да продължим да пишем историята на ПСЖ
Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике сподели емоционални размисли преди финала на Шампионска лига срещу Арсенал.
Решителният сблъсък ще се проведе на 30 май на Пушкаш Арена.
Испанският специалист говори за значението на успехите, връзката с феновете и амбицията на клуба да продължи да изгражда своята история.
"Когато печелиш трофеи, както беше миналата година — когато никой не го очакваше от нас — изпитваш радост и гордост. И дори сега това усещане все още е в мен“, заяви Луис Енрике пред сайта на УЕФА.
Наставникът подчерта, че триумфът в Шампионската лига не е бил крайна цел, а началото на по-голям проект.
"Не става дума само за това, че спечелихме Шампионската лига и влязохме в историята заедно с Париж — защото точно това искахме. Дойдох в клуба с мисълта: ‘Моята цел е да вляза в историята' — и ние наистина го направихме. Но тази глава вече е затворена.“
Луис Енрике подчерта, че мотивацията в клуба остава огромна.
"Искаме да продължим да пишем тази история, защото вярваме, че все още има какво да постигнем. Това вдъхновява и носи удовлетворение, особено когато осъзнаеш, че с труда си можеш да направиш щастливи хора, които дори никога не си срещал.“
Треньорът обърна специално внимание и на емоционалната връзка между футбола и привържениците.
"Когато хората гледат мачове със семействата си — с родители, деца, баби и дядовци — се създава нещо много специално. Да споделяш радостта от победата с тези хора е наистина прекрасно“, добави Енрике.
Пари Сен Жермен ще се опита да защити европейската си титла срещу Арсенал, който достига финала на турнира за първи път от две десетилетия.
- Феран Торес и Мика Годтс са в Париж за медицински прегледи преди трансферите си в ПСЖ
- Ливърпул ще отправи първа оферта за крилото на ПСЖ Ибрахим Мбайе
- Ливърпул замрази преговорите за Брадли Баркола, но трансферът не е пропаднал
- Ферран Торес избра ПСЖ заради очакваното игрово време
- Люка Шевалие може да напусне ПСЖ до края на трансферния прозорец
- Мика Годтс потвърди, че преговорите с ПСЖ продължават
- Феран Торес преминава от Барселона в ПСЖ за 50 млн. евро
- Емери след загубата от ПСЖ: Трябва да се гордеем с това, което направихме
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]