Кейн с исторически рекорд в Шампионска лига
Нападателят на Байерн Мюнхен Хари Кейн влезе в историята на Шампионска лига, след като се превърна в първия английски футболист, отбелязал гол в шест поредни мача от турнира.
Кейн реализира от дузпа в 17-ата минута на полуфиналния сблъсък срещу Пари Сен Жермен, завършил с драматична победа 5:4 за парижани.
Така нападателят подобри постижението на Стивън Джерард, който държеше досегашния рекорд с попадения в пет последователни мача през 2008 година.
Кейн се разписа и в предходните срещи срещу Унион Берлин и ПСВ Айндховен в груповата фаза, както и срещу Аталанта на осминафиналите и Реал Мадрид в четвъртфиналите.
В последните шест мача на турнира английският национал има осем гола, а общо през сезона вече е с 13 попадения в 13 срещи – впечатляваща ефективност на най-високо ниво.
- Майкъл Оуен: Изумен съм от развитието на Олисе, той вече е сред най-добрите в света
- Хари Кейн потуши спекулациите за конфликт между Томас Тухел и Джуд Белингам
- Майкъл Олисе озадачи феновете
- Символична щафета: Кейн изненада Сър Бекъм с почетна шапка преди триумфа над Норвегия
- Хари Кейн: Засадата при отменения ми гол беше доста спорна
- Хари Кейн: Това не беше най-красивото ни представяне
- Белингам и Кейн записаха историческо постижение за Англия на световни първенства
- Бивша директорка защити Майкъл Олисе: Той не е високомерен, а просто много срамежлив
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]