Росеньор: Видях неща, които ми харесаха
Мениджърът на Челси Лиъм Росеньор обеща отборът да направи всичко възможно по силите си, за да победи убедително Наполи в последния кръг от основната фаза на Шампионската лига, с което да намери място в топ 8 в крайното класиране и да избегне плейофния кръг в надпреварата.
В сряда "сините" постигнаха победа над кипърския Пафос на "Стамфорд Бридж", но тя бе само с 1:0, което направи задачата за следващата седмица много трудна. Лондончани са осми във временното класиране с 13 точки, но толкова точки имат още Нюкасъл, Пари Сен Жермен, Барселона, Спортинг Лисабон, Манчестър Сити, Атлетико Мадрид и Аталанта. Всички те заемат местата от шесто до 13-о.
Срещу Пафос Челси срещна една много добре организирана защита и трябваше да чака чак до 76-ата минута за гола на Мойсес Кайседо, който се оказа и победен. През първата част попадение на Енцо Фернандес бе отменено заради засада.
"Трябваше да продължим да чукаме по вратата. В мачове като този е важно да отвориш играта с ранен гол. Решението за отмяна на попадението на Енцо ми се стори малко пресилено. Мисля, че при нас във Висшата лига това щеше да е гол", заяви Росеньор.
"Днес видях неща, които ми харесаха. Но има и други, върху които трябва да работим. Мисля обаче, че в нито един момент не се отказахме. Щастлив съм за гола на Мойсес и за спечелените три точки, които заслужавахме", каза още бившият старши треньор на Страсбург.
Той бе попитан и какво очаква от предстоящото гостуване на шампиона на Италия Наполи.
"Не мисля, че в този клуб някога е имало подценяване на мач. Мачът ще бъде труден. Техният треньор Антонио Конте е невероятен. Но и на тях им трябва да задължителна победа, което ще измени динамиката на срещата./БТА
- Челси се измъчи, но взе трите точки срещу аутсайдер
- Росеньор: Трябва да се представим добре срещу Пафос
- Пафос няма да се опълчи на Челси в Лондон
- Рен поиска от Челси 65 млн. за Жаке
- Росеньор: Не играхме както исках, но си свършихме работата
- Челси се справи с Брентфорд (видео)
- Челси се е обърнал към Ливърпул за Ван Дайк
- Челси е готов да купи защитник на Росеньор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]