Мбапе постави личен рекорд по голове в ШЛ
Нападателят на Реал Мадрид Килиан Мбапе отбеляза четири гола при победата с 4:3 над Олимпиакос в в петия кръг от общата фаза на Шампионска лига. С това общият му брой гола през настоящия сезон достига девет, с което чупи собствения си рекорд за голове в Шампионска лига.
Преди това най-високият брой голове на французина в Шампионска лига беше осем: това се случи през сезон 2020/21 и кампанията 2023/24. Тогава Килиан игра за ПСЖ. През първия сезон парижани стигнаха до полуфиналите на турнира, докато през втория бяха елиминирани на същия етап.
Реал Мадрид в момента е на пето място в таблицата на Шампионска лига с 12 точки.
- Аморим: Да бъдеш треньор на Милан винаги е било една от мечтите ми
- Фенове на Барселона освиркваха Кукурея след трансфера му в Реал
- Фло: Холанд и Мбапе мислят за класирането, а не за личния дуел
- Пике разкритикува Кукуреля за трансфера му в Реал Мадрид
- Барселона печели над 1,3 млн. евро от трансфера на Кукурея в Реал Мадрид
- Рюдигер за завръщането на Моуриньо: Такъв треньор е мечта
- Естер Експосито за връзката си с Мбапе: Свиквам с вниманието
- Реал Мадрид привлича Бернардо Силва като свободен агент
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]