УЕФА може да отнеме точки от Барса
Футболният клуб Барселона може да се изправи пред санкции от Съюза на европейските футболни асоциации ( УЕФА ) през следващия сезон на евротурнирите поради нарушения на финансовите правила, съобщава The Times.
Според източника, каталунският клуб продължава да нарушава европейските футболни разпоредби, като неправилно отчита приходите от продажба на нематериални активи, което позволява на "блаугранас“ да увеличи възможностите си за трансфери. През есента на 2024 г. Барселона бе осъдена да плати глоба от 500 000 евро за подобни нарушения. Клубът обжалва това решение пред Спортния арбитражен съд (CAS), но жалбата беше отхвърлена.
При многократни нарушения на правилата за финансов феърплей, Барселона може да бъде глобена с няколко точки в общия етап на Шампионска лига през сезон 2025/2026, както и да загуби част от състава си за участие в турнира.
Миналият сезон Барселона стана шампион на Испания, а също така спечели Купата и Суперкупата на страната. В Шампионската лига каталунците стигнаха до полуфиналите, където бяха елиминирани от Интер.
- Емоционалното сбогуване на Симеоне с Гризман: Ти си мой приятел
- Барса – Атлетико: Нов епизод от испанската класика в Шампионска лига
- Испанската федерация призна, че съдията е сгрешил в полза на Барселона
- Ранокия: Бастони едва ли ще напусне Интер
- Роналдиньо: Ямал е сред най-добрите в света още сега
- Opta: Барселона е почти сигурен шампион, Реал с минимални шансове
- Разкрити са разговорите с VAR при отменения червен картон в Атлетико – Барселона
- Надал: Реал вече се е сбогувал с титлата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]