Полицията арестува фенове на ПСЖ преди мача с Щутгарт
Германската полиция арестува 59 привърженици на френския Пари Сен Жермен преди мача от Шампионската лига по футбол срещу Щутгарт в сряда, съобщава агенция ДПА. Властите в страната твърдят, че имат информация за организиран бой извън стадиона между ултрас групи на двата отбора.
Голяма част от арестуваните привърженици на Пари Сен Жермен са пристигнали в Германия без билети за мача, съобщават от полицията. Сред някои са открити маски за лица и други забранени предмети. Те ще останат в ареста до четвъртък сутрин.
"Всеки посетител на Щутгарт, който е пристигнал тук за извършването на престъпление, ще бъде задържан моментално", заяви представителят на полицията Карстен Хофлер.
Друга група от 47 привърженици на Щутгарт, които според властите са опитали да се сбият с гостуващите фенове, са със забрани за влизане в "Бад Канщат", където е разположен стадионът. В част от тях също са открити забранени предмети и оръжия.
Германската полиция неутрализира още един опит за масово сбиване във вторник, когато бе пресечен план за организиран бой между групи на Щутгарт и Сент Етиен срещу такива на Пари Сен Жермен.
- ПСЖ, Милан и Нюкасъл готвят баскетболни отбори
- Луис Енрике след разгрома над Челси: Показахме колко непредсказуем може да бъде ПСЖ
- Росеньор след тежкото отпадане на Челси: На това ниво не можеш да си позволиш грешки
- Челси отпадна тежко от ПСЖ след ново поражение с 0:3
- Челси няма да има сили за обрат срещу ПСЖ
- Манчестър Сити не преговаря за Усман Дембеле
- УЕФА започна разследване срещу Педро Нето след мача между ПСЖ и Челси
- Луис Енрике след 5:2 над Челси: Играхме на високо ниво, но ни чака още един мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]