Ман Сити прегази Прага

Манчестър Сити ще заеме трета позиция във временното класиране на Шампионска лига под Астън Вила и Ливърпул след като днес посрещна Спарта Прага на своя "Етихад Стейдиъм" и спечели с убедителното 5:0. Ерлинг Холанд се върна към головете с две попадения, включително един нестандартен гол с пета от въздуха.

Всичко започна обаче в 3-ата минута когато Фил Фоден от границата на полето прати топката в далечния ъгъл след подаване на Аканжи за 1:0. Вторият гол падна около същото време след началото на втората част след корнер, който Аке завърши, оказвайки се на най-добра позиция, но попадението бе отменено поради игра с ръка.

Така в 58-ата минута Холанд оформи 2:0 с изключително изпълнение от въздуха с пета при подаване на Савиньо, а до края на мача той достигна 44 гола в 42 мача в ШЛ. Преди това обаче Стоунс в 64-ата минута се разписа след подаване на Нунеш за 3:0, преди Холанд да вкара за 4:0 отново след подаване на португалеца в 68-ата.

След двете си асистенции силният мач за Нунеш завърши с гол от дузпа в 87-ата минута за 5:0.