ПСВ и Спортинг равни

ПСВ Айндховен завърши наравно 1:1 със Спортинг Лисабон на стадион "Филипс“ във втория кръг от груповата фаза на Шампионска лига, въпреки че домакините поведоха рано в мача. Въпреки резултата, ПСВ удължи впечатляващата си серия без загуба у дома срещу португалски отбори през този век (2 победи, 3 равенства).

Шампионите на съответните си лиги се изправиха един срещу друг с перфектни домашни резултати за сезон 2024/25, но имаха различни съдби в първия кръг от турнира. Домакините бяха убедително победени с 3:1 от Ювентус, но имаха основания за оптимизъм в този мач, тъй като не бяха губили у дома в европейските турнири през последните два сезона. Те започнаха като отбор, уверено владеещ този рекорд, и поведоха в първите 15 минути, когато Джерди Схаутен отбеляза първия си гол в Шампионска лига, след като улови грешен пас и изпрати топката великолепно в долния ъгъл от 20 метра в 15-ата минута.

Спортинг, който беше спечелил първия си мач с 2:0 срещу Лил, имаше слабо първо полувреме в сравнение. Гостите рядко застрашаваха вратата на ПСВ, а за капак трябваше да сменят ключовия си защитник Усман Диоманд поради контузия с повече от час игра, оставаща до края. Второто полувреме започна по същия начин като първото, като ПСВ почти удвои преднината си, когато отлични възможности за Исмаел Саибари и Гюс Тил преминаха на сантиметри от гредата в рамките на пет минути след подновяването на играта.

Пресата на домакините продължи да създава проблеми на защитата на Спортинг след час игра, а Люк де Йонг прати топката малко встрани от гредата, след като сам си създаде добра възможност с елегантен финт. Междувременно на гостите им отне почти 70 минути, за да създадат най-добрата си възможност в мача, когато Хидемаса Морита бе изведен сам срещу вратаря от Даниел Браганса. Халфът обаче оплете краката си и не успя да отправи удар, давайки голямо облекчение на домакините.

Домакините платиха скъпо, допускайки гол в 84-ата минута, когато отклоненото центриране на Максимилиано Араухо беше засечено от Браганса пред екзалтираните гостуващи фенове - 1:1. Въпреки хаотичния край на мача, нито един от двата отбора не успя да намери решаващия пробив и те се задоволиха с равенство, което удължи серията на Спортинг без загуба за сезона до девет мача.