Седем гола за Борусия над Селтик

Фантастичен хеттрик на германския нападател Карим Адейеми в първото полувреме помогна на Борусия Дортмунд да разгроми Селтик със 7:1 на "Сигнал Идуна Парк", като шотландският отбор остава без победа в девет мача от Шампионската лига срещу германски съперници.

Във вълнуващото начало на петия европейски сблъсък между двата отбора, Борусия поведе с 2:1 в рамките на едва 11 минути срещу Селтик, който не е печелил мач като гост в Шампионската лига от 2017 г. Драмата започна, когато Каспер Шмайхел получи жълт картон за това, че фаулира Джейми Байно-Гитенс в наказателното поле, а Емре Джан хладнокръвно реализира дузпата в 7-ата минута за 1:0, като изпрати топката в центъра на вратата. Селтик отговори почти мигновено, когато след грешка на Джан, Дайзен Маеда отбеляза от близко разстояние в 9-ата за 1:1. Но Дортмунд бързо възстанови контрола, като Карим Адейеми отбеляза след рикошет, като топката се озова в левия ъгъл, което предизвика бурни аплодисменти от "Жълтата стена" - 2:1.

Вече във водеща позиция, отборът на Нури Шахин практически реши мача преди почивката, като Адейеми излезе на преден план. Германецът в 29-ата минута вкара втория си гол с удар от границата на наказателното поле, който Шмайхел не успя да спаси, като топката попадна в горния ъгъл на мрежата за 3:1.

Ситуацията за Селтик стана още по-лоша, след като бе отсъдена нова дузпа за нарушение на Арне Енгелс срещу Адейеми, а Серу Гираси уверено отбеляза в левия ъгъл в 40-ата минута за 4:1. Бившият играч на Ред Бул Залцбург завърши блестящ хеттрик в 42-ата минута с мощен удар по земя извън наказателното поле, който направи резултата 5:1.

След героичното първо полувреме на Адейеми, мачът придоби неочакван обрат само няколко минути след началото на второто полувреме, когато нападателят се контузи и бе принуден да напусне терена. Въпреки това, отсъствието му не оказа влияние, тъй като защитата на Брендън Роджърс продължи да допуска грешки, а в 66-ата минута Борусия отбеляза шести гол. Серу Гираси получи подаване от Нико Шлотербек и вкара петия си гол в четири мача с отлично изпълнение на близката греда - 6:1.

Въпреки усилията на Селтик да намалят разликата, резултатът стана още по-тежък. Малко след като удариха гредата, Селтик видяха как Феликс Нмеча отбелязва седмия гол с прецизен удар в долния ляв ъгъл 11 минути преди края. Това бе втората най-тежка загуба на Селтик в Шампионската лига и първо тяхно поражение в последните 16 мача във всички турнири. Междувременно Борусия Дортмунд удължи серията си без загуба в Шампионската лига на домашен терен до 12 мача, като спечели последните си пет домакинства с разлика от поне два гола.