Англия може да получи шест билета за Шампионска лига
Англия може да получи шест билета за Шампионска лига за следващия сезон.
Както е известно, обикновено само отбори, които заемат първите четири места във Висшата лига, се класират за Шампионска лига.
От сезон 2024/25 обаче УЕФА променя формата на Шампионска лига и страните с най-висок рейтинг ще получат два допълнителни билета за елитния европейски турнир на.
С голяма вероятност един от тези два билета ще отиде в Англия, която все още е представена в Европа от Арсенал, Манчестър Сити, Ливърпул, Уест Хем и Астън Вила.
Daily Mail обаче отбелязва, че е възможно стечение на обстоятелствата, при които Англия да получи още един, шести, билет за Шампионска лига.
Това изисква Уест Хем да завърши на пето място във Висшата лига и да спечели Лига Европа. В този случай "чуковете" ще прехвърлят билета си на шестия отбор във вътрешното първенство, а самите те ще влязат в Шампионска лига като победител във втория по значимост клубен турнир в Европа.
Вярно, подобен сценарий изглежда малко вероятен, тъй като в момента тимът на Дейвид Мойс е на седмо място и изостава с девет точки от петия Тотнъм, който също има мач по-малко.
Нека добавим, че Висшата лига няма да получи допълнителен билет, ако отборът, завършил в топ 4, спечели европейски трофей.
- Мюнхен кандидатства за финала на Шампионската лига през 2028 година
- Бостанджиев: Много съм горд, уникална игра на Левски
- Костадинов: Ако не сме на 101%, ще ни бъде много трудно срещу АЕК
- Сираков: Левски не е създаден да оцелява, а да побеждава
- Веласкес: Левски запази идентичността си, в Атина трябва да хванем решаващия момент
- Левски: Истински епос на „Васил Левски“ – вие сте Шампионска лига
- Боримиров: Показахме много добро лице срещу сериозен съперник
- Левски удържа 0:0 срещу АЕК и остави всичко за реванша
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]