Холанд повтори постижение на Роналдо
Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд повтори постижението на бившия нападател на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо.
В историята на английския футбол само двама играчи са печелили титла в Лигата, Шампионска лига, а също така са били най-добри голмайстори и в двете състезания и са избрани за Футболист на годината от Асоциацията на футболните журнболисти през един и същи сезон.
Това е Кристиано Роналдо, който игра за Манчестър Юнайтед от 2003 до 2009 г., а сега защитава цветовете на Ал-Насър, и Ерлинг Холанд от Манчестър Сити.
Норвежкият нападател се присъедини към "гражданите" миналото лято от Борусия Дортмунд. Само в английската Висша лига той отбеляза 36 гола и направи осем асистенции.
- Манчестър Сити официално се раздели с Пеп Лейндерс
- Пеп: десетилетието, което промени Англия
- Евра: Футболът губи велик треньор с напускането на Гуардиола
- Карагър: Влиянието на Гуардиола върху футбола е по-голямо от това на Фъргюсън
- Два гола на Уоткинс донесоха обрат на Астън Вила срещу Манчестър Сити
- Гуардиола: Напълно вярвам на Ман Сити въпреки 115-те обвинения
- Симеоне: Гуардиола е най-добрият треньор в света
- Нико О’Райли е избран за Най-добър млад играч на сезона във Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]