Анчелоти изпревари Сър Алекс
Карло Анчелоти стана треньорът с най-много срещи в Шампионска лига. Снощи италианецът изведе Реал Мадрид в реванша срещу Манчестър Сити (0:4) в своя 191-ви мач като наставник в главния европейски клубен турнир. Така той вече е едноличен лидер в тази класация, изпреварвайки Сър Алекс Фъргюсън, който има 190 двубоя в тази надпревара.
Това също така бе 50-ият мач за Анчелоти начело на Реал Мадрид в турнира. Останалите двубои са постигнати с Ювентус, Милан, Челси, ПСЖ, Байерн Мюнхен, Наполи.
Иначе италианският специалист държи също така и рекордите за най-много финали (5), както и за най-много спечелени трофеи (4).
- Реал Мадрид ще затвърди статистиката срещу Сосиедад
- Арда Гюлер отрече обвиненията в тормоз от съотборници
- Тебас: Преди 90 дни Перес твърдеше, че споразумение с УЕФА би било капитулация
- Реал Мадрид обяви помирение с УЕФА относно Суперлигата
- Арбелоа страда от диктатурата на играчите на Реал Мадрид
- Реал Мадрид победи Барселона в мача на легендите
- Виктор Фонт: Съдиите винаги облагодетелстват Реал Мадрид
- Треньорът на Нигерия е амбициран да води Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]