Безпощаден Интер унищожи Пилзен и изхвърли Барса от ШЛ (видео)
Барселона за втора поредна година няма да успее да преодолее своята група в Шампионска лига. Това стана факт, след като Интер свърши своята задача и победи чешкия Виктория Пилзен с 4:0 у дома, осигурявайки си една от първите две позиции в тази "група на смъртта".
В 33-ата минута удар на Джеко мина покрай вратата, но две минути след това нещо не можа да спре домакините по пътя към гола. Алесандро Бастони центрира перфектно и защитата на Пилзен отново изпусна Мхитарян, като този път ударът с глава на арменеца завърши с гол в мрежата.
А в 42-ата Един Джеко с глава удвои и съвсем успокои феновете на "Сан Сиро", давайки тон на една празнична и триумфална обстановка.
Нов гол на Джеко за 3:0 съвсем подпечата победата за Интер, който до края доигра спокойно срещата, а сега ще може да празнува без да се интересува особено от случващото се на "Камп Ноу", където Барселона очаква една тиха европейска вечер срещу Байерн.
В 83-ата минута Дензъл Дъмфрис стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Виктория Пилзен спаси.
Четири минути по-късно той бе безсилен, след като Ромелу Лукаку овладя топката на границата на наказателното поле с гръб към противниковата врата. Той пусна пас към Хоакин Корея и хукна в наказателното поле. Корея веднага му върна топката и с удар от движение с левия крак белгиецът оформи крайния резултат в мача.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- В Интер се усмихнали на оценката на Барса за Бастони
- Касано: Лаутаро Мартинес е сред най-добрите нападатели в света
- Ранокия: Бастони едва ли ще напусне Интер
- Интер разгроми Рома с 5:2, Лаутаро блести при завръщането си
- Италиански грандове ще играят контроли в Австралия през август
- Киву: Бастони може да си тръгне, но ще даде всичко за Интер
- Интер – Рома: "Нерадзурите" ще се завърнат на победния път
- Интер постави цена от €60 млн за Бастони – Барселона вече действа