Шахтьор и Селтик равни
Шахтьор Донецк посрещна Селтик в срещата от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес домакините измъкнаха само 1:1 от своя гост, което е достатъчно за първото място към момента с 4 точки, но Реал Мадрид играе по-късно с Лайцпиг и има 3, докато германците са последни с 0. Трето място остава за Селтик с точката от днес.
В 10ата минута днес Селтик поведе чрез автогол при застрашително центриране на Хатате, което се отклони от Бондаренко в собствената мрежа за 1:0. Преди почивката Шахтьор вкара и в другата врата в 29-ата минута когато Судаков пое в средата на терена и Мудрик се включи добре зад защитата за удар през Харт за 1:1.
В 33-ата минута Швед вкара топката в мрежата на гостите, но при центрирането на Мудрик се оказа, че топката е била извън терена. Последваха редица положения, повечето за гостите, но резултатът не се промени.
- Луис Енрике: Загубихме, защото те вкараха два гола, а ние само един
- Барселона ще вземе трите точки в Прага
- Ювентус ще излъже Бенфика
- Олимпиакос грабна трите точки срещу Байер
- Аякс измъкна победата срещу Виляреал
- Реал Мадрид размаза Монако
- Спортинг сензационно победи ПСЖ
- Копенхаген избегна загубата срещу Наполи
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]