Почетино: Бензема фаулира Донарума, Реал щеше да отпадне
Бившият старши -треньор на Пари Сен Жермен Маурисио Почетино разкри как се чувства от факта, че френският клуб обмисля да привлече психолог, за да избегне психологически проблеми и грешки в последните минути на мачовете, какъвто беше случаят с Реал Мадрид в Шампионска лига.
"Е, тогава Челси, Манчестър Сити и Ливърпул имат нужда от психолог, защото всички бяха в тази ситуация. По тази логика всички клубове, които са играли срещу Реал Мадрид, имат нужда от психолог.
Вярвам, че във футбола се случват неща, които се случват и не можеш да ги контролираш. Мисля, че Бензема наруши правилата срещу Донарума и ако това бе взето предвид от системата VAR, днес щяхме да говорим за нещо друго, например за отпадането на Мадрид.
Но това бе тласък, който даде на Реал Мадрид много увереност, даде им допълнителна енергия и ние направихме грешка. Това е футболът и той не бива да надхвърля футболния анализ. Това е игра, която има фактора късмет и очевидно емоционалния фактор. Но не мисля, че това е толкова очевиден проблем, че да трябва да се обръщаме към психолог“, заяви Почетино.
- Реал Мадрид ще трябва да плати двойно повече за Моуриньо
- Реал Мадрид обяви дата за президентските избори
- Моуриньо подготви мащабен план за селекцията на Реал Мадрид
- Де ла Фуенте коментира липсата на играчи на Реал в състава на Испания
- Моуриньо вече е убедил Бастони за трансфер в Реал Мадрид
- Моуриньо иска Дъмфрис в Реал Мадрид
- Мбапе към Алаба: Футболът ми подари приятел в твое лице
- Реал Мадрид завърши сезона с победа над Атлетик Билбао
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]