Ливърпул не успя да стигне до чудо срещу Реал Мадрид (видео)
Ливърпул и Реал Мадрид завършиха наравно - 0:0 на "Анфийлд" в реванш от 1/4-финалната фаза на Шампионската лига. "Белите" спечелиха с 3:1 в Мадрид преди седмица и по този начин продължават към полуфинала.
Днес мърсисайдци играха доста по-добре от първия мач, като търсеха гола от първата минута. През първата част те създадоха доста положения. В начаните минути Салах и Милнър опитаха удари, но нямаха късмет. В средата на полувремето Бензема бе близо до гол при една от малкото ситуации за испанците. Той пробва удар, а топката се отклони в Кабак, след което срещна страничния стълб.
Малко преди почивката и Вайналдум се отчете със сериозен пропуск. След почивката домакините продължиха с натиска, като най-деен бе Фирмино. Най-добрата възможност и това полувреме обаче бе на сметката на Реал. Валверде изведе по прекрасен начин Винисиус, който излезе сам срещу Алисон. Стражът на Ливърпул обаче се справи добре и спаси, а след това не даде шанс на Бензема да направи добавка. Последва пропуск и на резервата Жота. В крайна сметка Ливърпул отпада от надпреварата, но пред клуба има важна цел - да се опита да се класира в топ 4 във Висшата лига.
Реал пък ще срещне Челси в битка за място на финала.
Futbol-TV
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Ливърпул възобновява преследването на цел от 2025 г.
- Реал Мадрид набеляза Мак Алистър за наследник на Кроос
- Тотнъм следи ситуацията около Коди Гакпо
- Ливърпул поставя ултиматум за Диоманде, разглежда четири алтернативи
- Мохамед Салах: Това е велико постижение за Египет
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
- Ливърпул отхвърли оферта на Интер за Къртис Джоунс
- Ван Дайк: Аржентина показа, че иска да защити световната си титла
Ако Салах си беше вкарал първото положение,много неща можеха да се променят,но не може всеки път всяко положение да влиза.
Интересно ми е какво ще е следващото назначение на Зидан. Видя се,че не Роналдо е причината за успехите му. Може би ако спечели дубъл тази година ще се върне в Ювентус като треньор и ще поработи още малко с Роналдо?! Интересно би било да го видим в Англия,защо не в Юнайтед....