Флик: Нойер е преимуществото на Байерн
Старши -треньорът на Байерн Мюнхен Ханс-Дитер Флик сподели очакванията си от първия мач от четвъртфиналите на Шампионска лига срещу ПСЖ. Срещата ще се проведе утре, 7 април.
"Що се отнася до миналогодишния финал на Шампионска лига, това е различен мач, ПСЖ има друг отбор и друг треньор. Но като цяло не се е променило много от последния финал. Трябва да играем подредено, когато имаме топката. Ако я загубим, трябва бързо да преминем към преса. Що се отнася до атаката, искаме да играем малко по-уверено и по-решително, отколкото срещу РБ Лайпциг.
ПСЖ има солидна защита и, разбира се, изключителни играчи отпред. Трябва да намалим каналите за доставка на топката към тях. Това също така означава възможно най-бързо да пресираме играча с топката. В последния финал Мануел Нойер игра блестящо. Ще стои ли това в главите на нападателите на ПСЖ? Не знам. Но да имаме вратар от световна класа е нашето предимство", заяви Флик.
- Венсан Компани: Няма нищо по-добро от това да спечелиш титлата като гост в Дортмунд
- Байерн ще бъде без Джамал Мусиала, Серж Гнабри и Ленарт Карл за Суперкупата на Германия
- НХЛ обяви партньорство с Байерн
- Кейн даде ясен отговор за завръщане във Висшата лига след интереса от Ман Юнайтед и Тотнъм
- Ули Хьонес за Мусиала: Потресен съм, че това се случи отново само след четири дни
- Манчестър Юнайтед следи Ким Мин-дже, но кореецът иска да остане в Байерн
- Ливърпул получи сериозен тласък за трансфер на Майкъл Олисе заради Реал Мадрид
- Хари Кейн е пред нов договор с Байерн до 2029 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]