Моуриньо: ПСЖ - Истанбул е култов мач
Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо коментира расисткия скандал, който се случи по време на мача от 6-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига ПСЖ - Истанбул Башакшехир. Припомняме, че мачът бе прекъснат заради обвинения в расизъм срещу дублиращия рефер от Румъния, който нарече един от треньорите на турския отбор "черен".
"Това е тъжна ситуация. Трябва да се борим с всички форми на расизъм. Никога не можеш да го търпиш. Тъжен съм, защото не искам да виждам това във футбола. Аз лично познавам главния арбитър на тази среща, Овидиу Хацеган, но не съм запознат с резервния рефер. Хацеган е добър човек и страхотен съдия.
Този мач ще се превърне в култов. Мисля, че само резервният съдия е в състояние да обясни поведението си. Разбира се, той направи недопустима грешка. Само той може да отвори сърцето си и да се извини. Всеки във футбола има отговорности и ако правим грешки, носим отговорност за тях. Тази среща ще бъде култова, но се надявам това да не се повтори", заяви Моуриньо.
- Манчестър Сити не преговаря за Усман Дембеле
- УЕФА започна разследване срещу Педро Нето след мача между ПСЖ и Челси
- Луис Енрике след 5:2 над Челси: Играхме на високо ниво, но ни чака още един мач
- Росеньор: Сами си стреляхме в крака срещу ПСЖ
- ПСЖ разби Челси с 5:2 в зрелищен мач от Шампионска лига
- ПСЖ готви оферта за Енцо Фернандес
- Баркола: ПСЖ не мисли за реванш срещу Челси
- ПСЖ – Челси: европейски шампион срещу амбициозния лондонски гранд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]