УЕФА откри дело срещу Неймар
УЕФА откри дисциплинарно дело срещу нападателя на Пари Сен Жермен Неймар във връзка с изявленията на футболиста в края на мача-реванш от 1/8 -финалите на Шампионска лига с Манчестър Юнайтед (1: 3).
Напомняме, че отборът от Париж отпадна от Шампионска лига в резултат на факта, че Манчестър Юнайтед вкара третия си гол от дузпа в добавеното време. Главният съдия на срещата Дамир Скомина отсъди дузпа срещу ПСЖ с помощта на системата VAR.
Неймар пропусна мача поради травма. След мача той публикува пост в Instagram, в който остро критикува работата на арбитражната бригада.
Според правилата на УЕФА, бразилският нападател може да бъде дисквалифициран за период от един до три мача за обидно и неспортсменско поведение.
- Карагър: Разликата между ПСЖ и Ливърпул е тревожна
- Луис Енрике: Ливърпул не ни изненада, въпреки новата схема
- Ван Дайк: Имаме шанс да поправим всичко на „Анфийлд“
- Кварацхелия: Можехме да победим Ливърпул по-убедително
- Луис Енрике: Можехме да вкараме още, но работата не е свършена
- Арне Слот: Имахме късмет, че загубихме само с 0:2
- Арне Слот: Оставих Салах на пейката, защото най-накрая имам избор
- ПСЖ разби Ливърпул с класа и направи голяма крачка към полуфиналите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]