Гуардиола: Доволен съм от точката
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола сподели мнение за мача с Олимпик Лион от петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига, който завърши при резултат 2:2
"Много сме доволни от резултата. Лион е един от най-силните отбори, срещу които се е налагало да играем. Те са много силни физически и са изключително опасни при контраатаките. радвам се, че успяхме да се върнем в играта, когато два пъти губехме.
Нашата цел бе класиране за плейофите. Сега ни трябва една точка в последния мач, за да завършим първи в групата. В Шампионската лига се играе трудно. Големи отбори като Интер, Тотнъм, Ливърпул и Пари Сен Жермен са заплашени да отпаднат още на това стъпало.
С френските отбори винаги е трудно. Те са много добре подготвени физически, затова Франция е световен шампион. Ние имаме класа, но Лион знае как да пази топката и да използва силата си", заяви Гуардиола.
- Холанд оглави класацията на Forbes за най-добре платени спортисти под 25 години
- Манчестър Сити избра Енцо Мареска за наследник на Гуардиола
- Манчестър Сити официално се раздели с Пеп Лейндерс
- Пеп: десетилетието, което промени Англия
- Евра: Футболът губи велик треньор с напускането на Гуардиола
- Карагър: Влиянието на Гуардиола върху футбола е по-голямо от това на Фъргюсън
- Два гола на Уоткинс донесоха обрат на Астън Вила срещу Манчестър Сити
- Гуардиола: Напълно вярвам на Ман Сити въпреки 115-те обвинения
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]