Трапатони: Байерн срещу Интер - това е достоен финал
Наставникът на Ирландия Джовани Трапатони определи финалът в Шампионската Лига между отборите на Байерн Мюнхен и Интер Милано като един достоен финал, въпреки че в началото на надпреварата никой от тях да не е смятан за фаворит. Интер стигна до финала побеждавайки два европейски гиганта - Барселона и Челси, а Байерн отстрани друг от фаворитите - Манчестър Юнайтед. Трапатони в своята кариера ръководи и двата тима за определен период и вижда доста прилики в техния стил.
"ДНК-то на тези два тима е много сходен и на този етап само резултата ще покаже кой е по-добър", заявява Трапатони пред Tuttosport.
"Байерн са "северен" тип отбор и не само заради многото немски и холандски играчи. Може би отсъствието на наказаният Франк Рибери дава малко предимство на Интер. Но независимо от това Луис ван Гаал и Жозе Мауриньо са треньори с голям опит, технически познания и умение да мотивират своите играчи", завършва италианският специалист.
НИКОЛАЙ МАСЪЛСКИ
- Манчестър Юнайтед следи Ким Мин-дже, но кореецът иска да остане в Байерн
- Ливърпул получи сериозен тласък за трансфер на Майкъл Олисе заради Реал Мадрид
- Хари Кейн е пред нов договор с Байерн до 2029 година
- Връщането на топката Torfabrik предизвика недоволство сред вратарите в Германия
- Байерн Мюнхен започна преговори за Игор Тиаго
- Байерн привлече сенегалски талант с договор за пет години
- Президентът на Байерн призова Бундеслигата към по-активно международно развитие
- Компани: Бундеслигата е втората най-силна лига след Висшата лига