Мбапе: Много труден мач, Белгия контролираше нивото на играта
Нападателят на националния отбор на Франция Килиан Мбапе сподели впечатленията си от победата с 1:0 над Белгия в полуфинален мач от Мондиал 2018.
"Много труден мач, защото борбата се водеше на всеки участък от терена. Успяхме да вкараме след статично положение. Бяхме единни, играхме като един отбор и трябва да останем заедно, за да спечелим решаващата среща. Трябва да си починем и да се възстановим за финала, тъй като това ще е много труден мач. Белгия контролираше нивото на играта, скоростта и зоната, което ни постави под огромно напрежение.
Имахме трудности, но всички се борехме, за това и успяхме да преодолеем съпротивата на съперника.
След груповата фаза си казахме, че започва нов стадий. Трябва да играем по-добре, това е нашата голяма задача. Дали се страхувахме в последните 20 минути? Ние отдадохме всички свои сили и успяхме да постигнем резултат.
Белгия е най-добрият отбор, който сме срещали на това световно", заяви Мбапе.
- Манчестър Сити не преговаря за Усман Дембеле
- УЕФА започна разследване срещу Педро Нето след мача между ПСЖ и Челси
- Луис Енрике след 5:2 над Челси: Играхме на високо ниво, но ни чака още един мач
- Росеньор: Сами си стреляхме в крака срещу ПСЖ
- ПСЖ разби Челси с 5:2 в зрелищен мач от Шампионска лига
- ПСЖ готви оферта за Енцо Фернандес
- Баркола: ПСЖ не мисли за реванш срещу Челси
- ПСЖ – Челси: европейски шампион срещу амбициозния лондонски гранд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]