Саутгейт: Ако пусна Кейн и някой му причини травма?
Старши-треньорът на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт сподели мнение за последния мач от груповата фаза на Мондиал 2018 с Белгия, в който британците претърпяха поражение с 1:0, а също така отговори на въпрос, защо е оставил някои от основните играчи на пейката.
"Ако пусна Хари Кейн за десет минути и някой му причини травма? Това ще е нещо ужасно. Мисля, че феновете, които бяха на мача, ще ни разберат. Тази среща е добър опит за нас. Мисля, че положенията бяха поравно, но Белгия по-добре контролираше топката в центъра на терена.
Ние демонстрираме признаци на привлекателен футболен отбор, направихме го и сега. Млад и енергичен тим сме, действащ с желание. Белгия не случайно е трета в ранглистата, те имат опитни играчи. Ние сме реалисти, разбираме своето ниво и това къде се намираме. Извлякохме си важни уроци от този мач.
Калининград е много красив град. Нямахме много свободно време, но ни хареса където и да бяхме - в парка и стадиона. Доколкото знам, английските фенове също са във възторг. Не ни хареса само това, че загубихме.
Не победихме, но както казах, има много други фактори, които взех под внимание при определяне на стратегията. Не искахме да губим ключови играчи както Колумбия и Япония. Преди четири дни играхме в жега.
Дузпи практикуваме, ние имаме стратегия, която изпълняваме от март. Ще е късно, ако започнем да се готвим три дни преди плейофите. Психологически сме готови", заяви Саутгейт.
- Тотнъм отправи запитване за Съмървил
- Ковач: С десет човека изглеждахме по-добре
- Томас Франк: Трябва да продължаваме, да вярваме и така ще се случат нещата
- Тотнъм постигна комфортна победа над Борусия Дортмунд
- О'Хара: Томас Франк трябва да си тръгне
- Шестима от ВЛ спечелиха Купата на африканските нации
- Тотнъм все още не е взел решение за Франк
- Шаби Алонсо може да замени Томас Франк в Тотнъм
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Майтапа настрана: англичаните снощи имаха много сериозна пейка. Дали ще успеят да я използват, това е съвсем друга история.