Конте: Белгия остава фаворит на Евро 2016
Старши-треньорът на националния отбор на Италия Антонио Конте сподели мнение за срещата с Белгия от първия кръг на груповата фаза на Европейското първенство по футбол.
"В този мач отборът показа много различен футбол. В този спорт никога нищо не е предрешено. Освен сметките на книга, има сметки и на терена. Трябва по-малко да се говори и да сме готови. Нашият отбор е съставен от добри футболисти, вътре в колектива има химия, на момчетата им харесва да играят заедно. Ние сме едно цяло. Никой не остана безучастен. Наистина, сега ще се порадваме, но след това всички мисли ще са за Швеция. Целта е да се класираме за плейофите и да стигнем възможно най-дълго. Мисля, че феновете ценят този отбор, особено, след като виждат, че играчите са готови да умрат на терена", заяви Конте.
"Фаворити? Не бива да правим изводи по една среща. Имаме много примери за това. Футболистите знаят защо са тук. Мачът с Белгия няма да утоли жаждата за победа в моите играчи. Мисля, че заедно ще преодолеем всички трудности. Разполагам с умни играчи. Проведохме важен мач. Особено по отношение на таблицата. Успехът може да ни помогне да излезем от групата. Остава работата", каза още специалистът.
"Белгия показа своята сила. Очевидно е, че те продължават да прогресират. Без съмнение, те са сред кандидатите за спечелване на Европейското. Не винаги се сбъдват прогнозите. Радвам се за своите момчета, победата ще ни даде увереност преди следващите срещи. Но важно е да се разбере, че това поражение по никакъв начин не принизява качеството на белгийския отбор. Не знам, дали това е най-добрия мач под мое ръководство. Но е една от най-важните победи", завърши Конте.
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]