Хърватия разгроми Норвегия, без да си дава много зор
Отборът на Хърватия победи Норвегия с 5:1 в европейска квалификация между двата тима от група "H". Марсело Брозович откри резултата след половин час игра. Въпреки това гостите продължиха да се представят добре, но в 54-ата Иван Перишич реализира втори гол, с което до известна степен сложи точка на интригата. В 66-ата минута трето попадение за хърватите отбеляза Ивица Олич.
В 69-ата минута Елионуси изпусна дузпа за Норвегия, уцелвайки гредата. За нарушението в наказателното поле Ведран Чорлука от състава на домакините получи жълт картон, а в 75-ата той получи втори такъв и бе изгонен.
В 81-ата минута гостите все пак стигнаха до почетно попадение, след като Александер Тетей намали след хубав удар и рикошет - 3:1. Три минути преди края влезлият като резерва Гордън Шилфденфелд отбеляза четвърти гол за хърватите, а в продължението Даниел Пранич оформи крайното 5:1.
Хърватия излиза на върха в групата с 15 точки, на 3 от Италия, която е с мач по-малко. Норвегия остава на третото място с 9 точки.
- Антонио Конте поема Италия: Мисия спасяване на националния отбор
- Винисиус влезе в елитна компания с историческо постижение за Бразилия
- Клод льо Роа се завърна и пое националния отбор на Конго
- Новата десетка на Аржентина
- Жиру: Още на Мондиал 2018 беше ясно, че Мбапе е специален
- Клозе за историческото 7:1: За Бразилия това беше шок
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър
- Англия загуби ключов защитник за Световното първенство