Силва: Ситуацията с Неймар може да доведе до революция в съзнанието ни
Защитникът на националния отбор на Бразилия Тиаго Сива след мача с Колумбия от четвъртфиналите на Световното първенство по футбол отбеляза, че в полуфиналната среща с Германия отборът трябва да покаже своята сплотеност. Както е известно, в този мач "селесао" ще бъде без контузения Неймар и наказания си капитан.
"Не трябва да правим от Сунига въплъщение на световно зло. Познавам италианския шампионат. Но това бе неразумно от негова страна. Не съм гледал ситуацията, но при тези обстоятелства топката се намираше в Неймар и трудно щеше да му я вземе. Защитник съм и разбирам, че в такава ситуация трябва да се действа внимателно", заяви Силва, който стана първият капитан на бразилския национален отбор от 24 години, вкарал гол на Световно първенство.
"Епизодът може да доведе до революция в нашето съзнание. Сега сме длъжни да спечелим Световната Купа заради Неймар. Той чакаше този момент, така че сега трябва още по-силно да се сплотим. Отсъствието на Неймар и моето ще отслаби Бразилия. Но вместо мен е готов да играе Данте, а Неймар ще бъде заменен от Вилиан или Бернард. Дойде време да покажем истинската сила на нашия отбор", добави капитанът на Бразилия.
- ПСЖ съобщи за контузените
- ПСЖ ще си връща водачеството срещу Рен
- Тежка визита за Монако на Лазурния бряг
- Мбапе с рекордно постижение в ШЛ
- Луис Енрике: Витиня е следващият претендент за „Златната топка“
- ПСЖ би Тотнъм в луд мач, победа и за Спортинг
- ПСЖ трябва да внимава с Тотнъм
- Директор на Байерн: Изненадан съм за наказанието на Диас
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]