Официално: ФИФА започна дисциплинарно производство срещу Суарес
Новината, която футболният свят очакваше с нетърпение, вече е факт - тази сутрин ФИФА официално обяви, че е открила дисциплинарно производство срещу нападателя на националния отбор на Уругвай Луис Суарес, който по време на срещата с Италия от третия кръг на груповата фаза на Световното първенство по футбол ухапа защитника на противника Джорджо Киелини.
Суарес и представители на Футболната федерация на Уругвай са поканени днес, 25 юни, на съответното изслушване, което ще започне в 17:00 часа българско време, за да изяснят своята позиция и ако е необходимо да представят документални доказателства.
Съгласно член 77 от дисциплинарния кодекс на ФИФА, Международната организация има право да наложи сериозни наказания на участници в инцидент, който не е влязъл в протокола от мача, но по който има показания на заинтересовани лица и свидетели, включително доказателства на основата на аудио и видео записи.
Както е известно, главният съдия в мача Марко Родригес не забеляза епизода и не наказа нападателя на Ливърпул. По-рано в своята кариера Суарес ухапа защитника на Челси Бранислав Иванович и играча на ПСВ Оман Бакал.
Съгласно дисциплинарния регламент на ФИФА, най-суровото наказание за играча е дисквалификация от 24 мача или две години.
- Краят на една епоха: Салах и сбогуването, което ще промени Ливърпул
- Агентът на Салах: Никой не знае къде ще играе след Ливърпул
- Ланг се размина с ампутация след ужасяваща травма на „Анфийлд“
- Робъртсън към Салах: Ти си най-великият
- Мохамед Салах потвърди раздялата си с Ливърпул
- Галатасарай заплашва Ливърпул със съд заради тежката травма на Ланг
- Клоп разсея слуховете за Реал: Никой не ми е звънял
- Ван Дайк: Разочаровани сме и непостоянни, но нямам обяснение
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]