Мондиал 2022 няма да се състои само в Катар?
Президентът на ФИФА Йозеф Блатер разглежда идеята за провеждане на Световното първенство по футбол през 2022 в няколко държави от Близкия Изток. Според информацията, това предложение е било повдигнато по време на пребиваването на швейцареца в ОАЕ, където Нигерия тази вечер спечели Мондиал 2013 до 17-годишна възраст.
Както е известно, първоначалният вариант бе Световното през 2022 да се проведе в Катар. След като бъде решено дали турнирът да бъде преместен през зимата, ще се разгледа и вариантът той да се състои в няколко страни от Близкия Изток.
"В този пункт има голям въпрос. Бях в Иран, където дори на политическо ниво ме увериха, че с радост биха организирали и провели няколко мача от Световното. Това обаче интересува не само страните от Персийския залив, но и Близкия Изток като цяло. Главната тема сега обаче е, въпросът с преместването на турнира през зимата. Това трябва да се реши през следващите девет месеца. Провеждането на финалния стадии в няколко страни не е нова идея и ще бъде обсъдена в своето време", заяви Блатер.
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]