Русия разплака Роналдо и компания
Отборът на Русия събра 9 точки и остана непобеден в група F от квалификациите за Световната купа през 2014-та в Бразилия. Днес тима надви основния си опонент Португалия, който също не бе победен до момента. Срещата завърши при резултат 1:0 в Москва, а голът вкара рано Кержаков.
Още в 6-ата минута Роман Широков асистира на Александр Кержаков. Пепе бе близо до центъра на терена да пресира Широков, но руснака го извади напълно от сметките в атаката и организира попадението. В следващата атака Нани направи добро центриране и почти стигна до гол, след като топката се разходи по гол линията, а Роналдо и Пощига не я достигнаха.
В 10-ата минута Роналдо опита да вкара както първото си попадение в класикото преди дни, навлизайки в наказателното поле и стреляйки в близкия ъгъл, но не сполучи. В 15-ата минута Алвеш надскочи всички в наказателното, за да стреля добре, но Акинфеев спаси.
Всъщност Русия имаше само две атаки в това полувреме, като втората бе в 43-ата минута. Гостите разпиляваха руснаците и през втората част, но до гол не се стигаше. Така Русия спечели трите точки днес.
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
- Треньорът на Гана: Семеньо трябва да напусне Борнемут
- Жребият е хвърлен! Интересни сблъсъци в групите на Мондиал 2026
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
- Opta определи главния фаворит за на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]