Чалханоглу: Благодарен съм на Интер и Киву
Хакан Чалханоглу изрази благодарност към Интер и своя треньор Кристиан Киву за подкрепата, която е получил преди ключовия плейоф за Световното първенство.
Халфът помогна на Турция национален отбор да победи Румъния с 1:0 и да се класира за финала на баражите, където ще се изправи срещу Косово.
В края на мача Чалханоглу беше заменен заради съмнения за травма в прасеца, но според последните информации става дума само за крампа и той трябва да бъде на разположение за решаващия двубой.
След срещата турският национал разкри, че Киву веднага му е писал, за да провери състоянието му:
"Той се интересуваше от физическото ми състояние, защото се върнах след месец и половина отсъствие. За мен Киву е специален. Винаги ще съм благодарен на Интер, че ми дадоха време да се подготвя за този мач.“
Чалханоглу имаше проблеми с контузии през 2026 година, като от януари насам е изиграл само пет мача в Серия А и е пропуснал шест заради травми.
След паузата Интер ще се изправи срещу Рома на "Сан Сиро“ на 5 април, а в клуба ще се надяват техният ключов полузащитник да бъде напълно възстановен.
Предстоящият финал срещу Косово ще бъде решаващ за Турция, а участието на Чалханоглу може да се окаже ключово за мечтата за Мондиал 2026.
- Флик все още не е дал окончателно одобрение за трансфера на Бастони
- Марота потвърди интереса на Барселона към Бастони
- Интер проявява интерес към Лунин, Реал иска 30 милиона евро
- Киву за титлата в дебютния си сезон: Загубих егото си в момент между живота и смъртта
- Интер е шампион на Италия за 21-ви път
- Скандал в Италия: разследват бивш съдийски шеф заради разговори с VAR
- Интер се притеснява от интереса към Ромеро, Барса обмисля алтернативи на Бастони
- Интер планира да си върне Александър Станкович още това лято
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]