Маркиньос: Надявам се Неймар да бъде на Мондиал 2026
Защитникът на ПСЖ и националния отбор на Бразилия Маркиньос изрази увереност, че Неймар ще успее да се завърне на най-високо ниво и да попадне в състава за Световното първенство през 2026 година.
Бразилецът подчерта, че желанието на нападателя на Сантос е огромно и това дава надежда на всички около него.
"Наистина вярвам, че всичко ще се получи и Неймар ще отиде на Световното първенство. От разговорите ми с него знам колко силно го иска — да се върне още по-силен.
Ние, съотборниците му, както и феновете, също искаме да го видим там“, сподели Маркиньос.
Той обърна внимание и на уникалния стил на игра на Неймар, който го прави изключително труден за спиране.
"За нас, защитниците, е кошмар да се изправим срещу него. Затваряш му дясно — отива наляво, затваряш му ляво — сменя посоката. Когато изглежда, че няма изход, той измисля нещо и се измъква.
Всеки ден правеше неща, които никога не сме виждали. Това ни впечатляваше постоянно. Няма тайна формула — просто талант“, допълни капитанът на парижани.
- ФИФА предлага спешна промяна в правилата за изпълнение на дузпи
- Антонио Конте поема Италия: Мисия спасяване на националния отбор
- Винисиус влезе в елитна компания с историческо постижение за Бразилия
- Клод льо Роа се завърна и пое националния отбор на Конго
- Новата десетка на Аржентина
- Жиру: Още на Мондиал 2018 беше ясно, че Мбапе е специален
- Клозе за историческото 7:1: За Бразилия това беше шок
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]