На Мондиал 2026 ще има закрити стадиони
Президентът на ФИФА Джани Инфантино обяви използването на закрити стадиони за Световното първенство по футбол през 2026 г.
Думите на длъжностното лице са цитирани от ESPN.
Инфантино бе принуден да отговори на многобройните оплаквания от европейски футболни служители относно жегата по време на Световното клубно първенство.
"Разбира се, че е проблем. Всяка критика е източник на информация и катализатор за изследвания. Това е начин да направим футбола по-добър.
Много е важно да се правят почивки по време на мача, а на Световното първенство ще използваме закрити стадиони“, каза Инфантино.
Световното първенство по футбол през 2026 г. ще се проведе от 11 юни до 19 юли в три държави: САЩ, Мексико и Канада.
Трябва да се отбележи, че финалът на Световното клубно първенство ще се проведе днес в американския град Ийст Ръдърфорд. Съперници ще бъдат лондонските Челси и ПСЖ .
Представители на двата отбора се оплакаха от метеорологичните условия в Съединените щати няколко пъти по време на турнира. По-специално, Луис Енрике , Енцо Мареска и Енцо Фернандес говориха за опасността от игра при температури над 30 градуса по Целзий.
- Бразилският национален отбор иска да удължи договора си с Анчелоти
- Просинечки оглави националния на Киргизстан
- Националите до 17 и 19 години научиха съперниците си
- На Мондиал 2026 ще има две допълнителни почивки за вода
- Благо Джийзъса: Да направят световното с 200 отбора, за може и България да се класира
- Анчелоти: Не дължа на Неймар и Винисиус място на Световното
- Тухел: Можем да теглим жребий и без церемонии
- Почетино: Мисля за завръщане в Англия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]