Полша има нов капитан след демарша на Лева
Новият капитан на полския национален отбор ще бъде централният халф на Интер Пьотр Зелински.
Това съобщи пресслужбата на "бяло-червените".
Припомняме, че ден преди това нападателят на Барселона Роберт Левандовски отказа да играе за полския национален отбор, докато негов треньор е Михал Пробеш. Тъй като нападателят бе капитан на отбора, тази позиция се оваканти.
Зелински бе назначен за нов капитан на отбора. 31-годишният халф играе за полския национален отбор от 2013 г. Общо той е изиграл 99 мача за националния отбор и е отбелязал 14 гола в тях.
Като част от полския национален отбор Зелински участва на Световните първенства през 2018 и 2022 г., както и на европейските първенства през 2016, 2020 и 2024 г. През този сезон халфът има 2 гола и 3 асистенции в 39 мача за Интер във всички турнири.
- От Федерацията на Мароко отрекоха за Реграги
- Фюлкруг: Националният селекционер знае какво да очаква от мен
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]