В Хърватия: Балъков може да бъде треньор на България и на Хайдук
Хърватските медии разпространиха вчера информация, че треньорът на Хайдук Сплит Красимир Балъков е кандидат за поста национален селекционер на България. Според местния вестник "Вечерний лист" Бала е получил предложение от президента на БФС Борислав Михайлов на среща в Сплит.
Самият треньор призна, че се е видял със своя колега от легендарното поколение през САЩ 94, но обясни, че темата на разговор е била съвсем друга и отказа да коментира дали има шанс да замени Лотар Матеус начело на националния отбор. Михайлов обяви по-рано, че германецът ще подпише нов договор и ще води трикольорите и в световните квалификации за Мондиал 2014.
Днес медиите в Хърватска обявиха, че не трябва да се изключва вариант Балъков в края на есента или през следващата пролет да стане новият национален селекционер на България и освен това да остане треньор на Хайдук.
Изданията напомнят, че Блаж Слишкович, който е бивш наставник на Хайдук, е работил в клуба и докато е бил начело на Босна и Херцеговина. На този етап Балъков има договор с Хайдук за две плюс една година.
Преди мача срещу Динамо от хърватското първенство президентът на Хайдук Петрослав Сапунар коментира ситуацията по следния начин: "Няма нищо официално по темата, прочетох в медиите, че има предложение от България към Балъков. Ако е така, не бих отхвърлил възможността той да бъде ангажиран и от двете страни", заяви Сапунар.
Любопитното в случая е, че има възможна опция Балъков да не напуска клуба и да бъде национален селекционер на България, а заплатата му да се поделя между БФС и Хайдук.
- Пиърс Морган нападна Инфантино за плана му за Световното първенство
- КОНКАКАФ разкритикува ФИФА за липсата на прозрачност около плана на Инфантино
- УЕФА се обяви срещу плана на Инфантино за продажба на дял от Световното първенство
- Азиатската футболна конфедерация поиска прозрачност по плана на Инфантино
- Германия иска да организира Световното първенство през 2038 или 2042 година
- Зидан запазва ядрото на щаба си от Реал Мадрид
- Зидан: Ще разговарям с Мбапе през септември
- Сеск Фабрегас подкрепи назначението на Роберто Манчини начело на Италия
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]