Луис Суарес донесе бронз на Уругвай на Копа Америка

F.

Звездата Луис Суарес първо спаси Уругвай от неочаквана издънка в мача за третото място на Копа Америка, а след това донесе на тима си бронзовите медали. 37-годишният нападател изравни за 2:2 в добавеното време на срещата с Канада, а след това реализира победно при дузпите. Двубоят се игра в Шарлът (щат Северна Каролина).

"Урусите“ започнаха отлично и поведоха още в осмата минута с гол на Родриго Бентанкур, но в 22-ата Исмаел Коне изравни с атрактивно изпълнение. Гол на Факундо Пелистри в 23-ата минута не бе зачетен от реферите заради засада.

Десет минути преди края на мача Дейвид бе точен след добавка и изглеждаше, че Канада ще спечели двубоя. Луис Суарес обаче не бе казал последната си дума. Нападателят на Интер Маями спаси своята страна с изравнителен гол в продълженията.

Така мачът трябваше да се реши след ударите от бялата точка, където канадците направиха два пропуска, докато футболистите на Уругвай бяха категорични в изпълненията си и заслужиха бронзовите медали.