Германия надви Франция с гол за историята
Флориан Виртц вкара най-бързия гол в историята на Германия и отборът на Юлиан Нагелсман спечели изненадващо с 2:0 срещу финалистът от Световната купа през 2022 г. Франция на "Групама Стейдиъм". Рекордът за ранен гол от 6 секунди на Кристоф Баумгартнер (Австрия) обаче остана.
Голът за Германия падна след 8 секунди игра когато Кроос намери Виртц за историческото попадение от дистанция днес. Така след изненадващ старт Франция намери как да преживее стреса с няколко атаки по-късно, но Тер Щеген не се пропука.
Във второто полувреме видяхме и 2:0 когато Мусиала в 49-ата минута върна за Хаверц и той вкара за да реши срещата.
Това стана втората загуба в 10 срещи на Франция след финала на Световното. И двете загуби бяха от Германия.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]