Станаха ясни първите полуфиналисти на Европейското за юноши до 19 г.
Днес, 21 юни, се проведе третият ден от Европейското първенство по футбол за юноши до 19 години. Турнирът се провежда в Словакия. В този ден от състезанието се изиграха два мача в група А.
В първия двубой от игровия ден Словакия загуби от Италия с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза нападателят на Наполи Джузепе Амбросино, който в 33-ата минута порази вратата на съперника.
Втората среща бе между Румъния и Франция. "Трикольорите" се наложиха с 2:1. Франция повече още до 20-та минута - голове отбелязаха Лум Чауна от Рен и Мартин Аделин от Реймс. Румънците успяха да отговорят едва на 82-ата – Андрей Коубиш вкара топката във вратата на съперника
Така Франция и Италия си гарантираха достъп до плейофите, а Румъния и Словакия напускат турнира.
Утре, 22 юни, ще бъде вторият кръг от група B - Израел ще играе с Австрия, а Англия - със Сърбия.
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]