Парагвай стартира с победа на Копа Америка
Парагвай стартира участието си на Копа Америка с успех. "Гуараните" се наложиха с 3:1 над Боливия и набързо оглавиха класирането в група "А'" в която са още Аржентина, Чили и Уругвай.
Боливийците малко изненадващо поведоха в резултата след само 10 минути игра. Това се случи след игра с ръка на Сантяго Арсамендия в наказателното поле, която доведе до дузпа. Саведра не сбърка от бялата точка - 1:0. Червен картон на Хауме Куеляр секунди преди почивката направи задачата им за второто полувреме почти непосилна.
Натискът на Парагвай даде резултат след час игра, когато Каку след мощен шут извън наказателното поле вкара за 1:1. В 65-ата се разписа и Анхел Ромеро за пълния обрат. Всичко приключи в 80-ата минута, когато Ромеро завърши отлична контра с нов гол и реши всичко в полза на Парагвай.
- ФИФА намали бюджета на Мондиал 2026 с над $100 млн,
- Инфантино: Иран може да играе на Мондиал 2026
- Иран обяви, че няма да участва на Мондиал 2026
- Една от иранските футболистки е решила да се върне в Иран
- Кайл Уокър обяви край на кариерата си в националния отбор на Англия
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006