Марота призова за бойкот на мачовете на националните отбори
Президентът на Интер Джузепе Марота призова за бойкот на мачовете на националния отбор в условията на пандемията от коронавирус.
"Това е несправедлива ситуация. Липсата на контролен център води до сива зона. По този начин всеки местен здравен орган става централен за управлението на клубовете. В този случай считам, че е необходимо да се бойкотират мачовете на националните отбори. Да, сериозен съм. Тук става въпрос за доверие в системата. Футболът трябва да продължи, той устройва всички и тогава правителството трябва да ни помогне и да установи определени правила. Ако имаме нужда от време, за да спрем, предлагам на всички да спрат за 15 дни, да определят ясни и равни правила за всички и след това да започнем отново. Струва ми се абсурдно, че здравеопазването функционира по различен начин в различните региони, от Рим до Милано и Флоренция", заяви Марота.
През ноември италианският национален отбор ще играе мачове с Естония, Полша и Босна и Херцеговина.
- Интер започна защитата на титлата с разгромна победа над Монца
- Интер ще започне по шампионски
- Господството на Интер и реформите в Милан. Анонс на новия сезон в Серия А
- Кристиан Киву: Джон Стоунс ще повиши още повече нивото на Интер
- Леандро Паредес дисквалифициран за 10 мача заради инцидента след финала на Световното първенство
- Кристиан Киву: Лаутаро е нашият капитан и ще остане с нас дълго време
- Барселона включи Лаутаро Мартинес в краткия списък за нов нападател
- Интер се договори за трансфера на Къртис Джоунс от Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]