Испания с първа загуба от 2018-та година насам
Отборът на Украйна постигна първи успех над Испания в историята на мачовете между двата отбора, като спечели с 1:0, в среща от футболния турнир Лига на нациите.
Двубоят предложи доста атрактивна игра от първата минута. Положения имаше и пред двете врати, но гол падна чак в 76-ата минута. След атака, тръгнала от вратаря Бущан, топката попадна у резервата Циганков, който напредна към наказателното поле и с удар с десния крак направи Де Хеа безпомощен за 1:0. Последва моментален натиск на испанците, а в 85-ата Траоре достави за Олмо, който стреля с глава, но ударът на играча на РБ Лайпциг прелетя доста неточно.
Това сложи край на серията на Испания от 16 поредни мача без загуба, като последното поражение на отбора бе от Хърватия през ноември 2018-а.
Успехът остави украинците на трето място, но те вече са с шест точки, докато Испания е със седем и е лидер, на точка пред втория Германия.
- Една от иранските футболистки е решила да се върне в Иран
- Кайл Уокър обяви край на кариерата си в националния отбор на Англия
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
- Завръщане в „Скуадра адзура“? Киеза и Верати попадат в плановете на Гатузо
- ФИФА разреши реклами по време на почивките за вода на Мондиал 2026
- Финалисима в неизвестност: преговорите между УЕФА и КОНМЕБОЛ блокираха