Швеция отива на Евро 2020, Швейцария е все по-близо до класиране
Швеция стана поредният отбор, който се класира за Евро 2020. Скандинавците победиха с 2:0 като гост Румъния в прекия двубой за второто място в група "F", в която безапелационен победител е Испания. Маркус Берг и Робин Куайсон вкараха головете за тима на Яне Андерсон. По този начин шведите събраха 18 точки с четири повече от Румъния и Норвегия.
Звездата на Лудогорец Клаудиу Кешеру беше титуляр за румънците и остана на терена до 57-ата минута, когато бе заменен.
Швейцария направи решителна крачка към класирането си за Евро 2020. "Кръстоносците" взеха скъпоценна победа с 1:0 в домакинството си на Грузия и вече само чудо може да ги лиши от участие на еврофиналите.
Единственото попадение отбеляза Седрик Итен в 77-ата минута. С тази победа "кръстоносците“ се изкачват на втората позиция с 14 точки, на две пред третия Република Ирландия. След три дни футболистите на Владимир Петкович завършват квалификационния цикъл с гостуване на аутсайдера Гибралтар.
- Бонучи: Италия се нуждае от рестарт, Гуардиола е идеалният вариант
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран