Стартира Световното на непризнатите държави
Вчера в Лондон бе даден стартът на третото Световно първенство на непризнатите държави. Организатор на турнира е Конфедерацията на независимите футболни асоциации. Нейните членове са непризнати общества по целия свят, автономни области и етнически отбори. В момента организацията има 47 члена, сред които например са Абхазия, Графство Ница, Донецк, Гренландия, Елан Вандин (остров Ман), Фелвидек (Горна Унгария), Северен Кипър, Южна Осетия, Лапландия и други.
Първото Световно първенство се проведе през 2014 година в Швеция и тогава победител стана Графство Ница. Преди две години Абхазия спечели първенството.
Форматът на турнира е от 16 отбора, разбити в четири групи, като двата най-добри тима от квартетите участват в четвъртфиналите, на принципа на директните елиминации.
Официално домакин на сегашното Световно е Барава - столица на държавното образование Югозападна Сомалия, но всички мачове се провеждат на десет стадиона в Лондон.
Турнирът бе открит с мача между Елън Вандин и Каскадия (щатите Орегон и Вашингтон и канадската провинция Британска Колумбия), като европейците спечелиха с 4:1.
Вторият мач за деня бе между Барава и Тамил Еелам (диаспора на Шри Ланка в Канада, Великобритания и Швейцария). Тази среща завърши с победа 4:0 за африканците.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Инфантино: Билетите не са евтини, но имаме заявки за 1000 Световни
- Стилиян Петров: Дали сме една футболна туристическа федерация?
- Венецуела обяви името на новия селекционер
- Игамане е под въпрос за Мондиал 2026
- Александър Димитров: Най-опитните няма да пътуват за Индонезия
- Диас: Ще бъде трудно да се възстановя, раната няма да заздравее лесно
- Менди: Диас искаше да вкара
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Това е някакъв пълен майтап! И думата лицемерие и двойни стандарти е не слаба, а направо безлична... :stop: :stop: :stop: